PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6693}
6,3 8 131
ocen
6,3 10 1 8131
5,7 3
oceny krytyków
Karate po polsku
powrót do forum filmu Karate po polsku

bardzo sie zdziwilem, jak uslyszalem ten tekst w tym filmie, w filmie sprzed 30 lat;) myslalem ze to dosc wspolczesny tekst, moze ktos potwierdzic czy to przypadkiem nie z tego filmu wziął się ten tekst?;)

ocenił(a) film na 7
ramm_stein

Też miałęm zwałe z tego ;D ale pojecia nie mam bladego czy to z tego filmu ale nie wykluczone że własnie z tego filmu polacy zaczerpneli ten tekst ;D a poza tym to całkiem dobry film prawda?

ocenił(a) film na 9
ramm_stein

Poza tym... life give us sometimes kopas w dupas.

ocenił(a) film na 7
Alpert

Niektórzy twierdzą, że to Łysiak, ale kiedyś gdzieś słyszałem, ze jednak aktorzy tego filmu to zaimprowizowali podczas zdjęć ;-).

ramm_stein

No patrz, a ja myślałem, że ten tekst to tylko wymysł mojego byłego nauczyciela. :D
Teraz już wiem o co mu chodziło. Stokrotnie Ci dziękuję. :)

ramm_stein

life is brutal and full of zasadzkas but sometimes są chwile, dla których warto life :D

ocenił(a) film na 7
ramm_stein

Okazuje się, że nie.

ocenił(a) film na 7
chemas

Sorki, to odpowiedź na to, że tekst nie jest młody, oooo to już Lady punk śpiewał. Sam zaś tekst jest chyba autorstwa pisarza Waldemara Łysiaka. Poza tym w pełnej wersji: "live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas"

ocenił(a) film na 7
chemas

W "Sztuce Latania" Lady Pank pojawiło się kilkakrotnie zdanie ''life is brutal'', jednak sam utwór jest młodszy od filmu o trzy lata.

ocenił(a) film na 7
karoman4

Nie mówię, że to Lady Pank wymyśliło

chemas

Pelna znana mi wersja to : "Life is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas so you must be czujny".

użytkownik usunięty
ramm_stein

Tekst był już używany na początku lat 70. Długo przed tym filmem, długo przed Lady Pank, a i wtedy nikt go nie traktował jako nowość.

Zgadza się, lata siedemdziesiąte, a orginalny tekst to: LAJF IS BRUTAL, PLUGAF END FUL OF ZASADZKAS, jakiekolwiek inne to już transformacje kolejnych pokoleń ...

użytkownik usunięty
ramm_stein

myslalem ze
x
Najwyrazniej, nie myslałeś.

ramm_stein

Słaby film i oglądanie go oraz płacenie za niego to strata czasu & oczu!

ocenił(a) film na 7
ramm_stein

" Life is brutal and sometimes kopas dupas " jak mawiał mój kolega. ;-)

ramm_stein

life is brutal and full of zasadzkas, a za każdym corner czai się danger

ocenił(a) film na 7
ramm_stein

"LIFE IS BRUTAL" to zdaje się było motto subkultury młodzieżowej "panki"
("punk" to po angielsku znaczy "śmieć") mieli ponoć taki napis na kurtkach (choć ja osobiście na własne oczy panka/puna nie widziałem
"life is brutal and full of zasadzkas" to chyba rozwinięcie tego hasła...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones