PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1113}
7,8 263 849
ocen
7,8 10 1 263849
7,2 18
ocen krytyków
Sami swoi
powrót do forum filmu Sami swoi

od kiedy zacząłem studia w Lublinie i poznałem mentalność ludzi ze wschodniej Polski. To, co może i śmiesznie wyglądało na filmie (zupełnie bezinteresowna złośliwość, zazdrość o wszystko, chęć pogrążenia każdego, komu choć trochę lepiej), okazuje się w prawdziwym życiu... po prostu przykre. I dużo poważniejsze, niż sugerowałaby komedia. Kierowcy autobusu, który patrzą i czekają aż dobiegniesz na 5m od niego i ruszają zanim zdążysz wsiąść, straż miejska dzień w dzień blokująca "źle zaparkowane" samochody pomimo zamknięcia parkingów na czas budowy, obgadywanie każdego, brak jakiegokolwiek szacunku do Kobiet, ślepe zapatrzenie na "fakty i mity", drogi najgorsze, jakie do tej pory w Polsce poznałem i po prostu czysta złośliwość wszystkich poznanych przeze mnie osób wywodzących się z tych stron. Gdy słyszę u rozmówcy zaciąganie, już wiem, że lepiej będzie gdy zachowam dystans i zamknę drogę na wścibskość takowego delikwenta. Tak wygląda moja "czarna komedia" na co dzień.

ocenił(a) film na 10
pchelus

Jak Ci tak bardzo Lublin nie pasuje to po co tam jesteś?

pchelus

Lublin to ty chyba widziałeś jedynie na google maps.

N3rgal

ahahahahaahah

pchelus

mentalnosc ludzi z wschodniej polski? zobacz jaka banda zawistnych idiotów siedzi w stolicy. Zbieranina z całej Polski. Lublinowi jeszcze daleka droga do takiego stanu zdziczenia. Palme pierwszeństwa mają jak narazie "importowani" warszawiacy którze idąc do pracy/ na studia do stolicy myślą ze pana boga za nogi złapali i zaczynają wypowiedz od znanego zdania :" bo wiesz u nas w warszawie...." hahahaha

ocenił(a) film na 10
brodiii

to samo w Katowicach większość tych "Ślązaków" to tacy jak ja, gdzie moi rodzice wyjechali w latach 70-tych do pracy, a teraz wielkie hanysy

użytkownik usunięty
brodiii

Ale te Warszawiaki pochodzą głównie ze wschodu Polski.Prawdziwi z dziada pradziada są na wymarciu.

pchelus

Hmmm, ale kiedyś Ci się podobał, a to, że dużo oglądałeś to nie jest dobre wytłumaczenie. Takie ocenianie nie jest obiektywne. Jakbyś oceniał obiektywnie to byś dużo dał, bo byś musiał zwrócić uwagę na to jak Ci się oglądało za pierwszym razem. ;)

użytkownik usunięty
pchelus

a wiesz, że tamtejsza większość ludności woli PiS?

ocenił(a) film na 7

Szczególnie, że prezydent w Lbn jest obecnie i był w poprzedniej kadencji z PO. W Radzie Miasta mają o jednego radnego mniej niż PiS. A te uwagi o Polakach z kresów przedstawionych w filmie i tego, gdzie w Polsce się osiedlali - są słuszne.

ocenił(a) film na 10

i co z tego wynika?

ocenił(a) film na 10
pchelus

chciałem tylko zauważyć, że Polacy o których mowa w filmie pochodzą z dawnej wschodniej polski a większość z nich nie mieszka w Lublinie tylko w obecnym lubuskim zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim. A jeśli chodzi o Lublin to nie jest to mentalność wschodnia tylko typowo polska.

pchelus

No tak... tyle, że "|sliedziki" przerzucono właśnie do ZACHODNIEJ Polski z Kresów, a nie do wschodniej. Poza tym pierdzielisz jak ciężko potłuczony. Nie rozumiem, ktoś dał Ci w mordę i teraz uważasz, że wszyscy ludzie "ze wschodniej Polski" są tacy sami? To myslenie słabo rozgarniętego dziecka. Przestań się ośmieszać.

ocenił(a) film na 7
pchelus

Jak ja nie znoszę poglądów, że "tam ludzie są tacy, tu owacy, a gdzie indziej...". Ludzie wszędzie są tacy sami, są różni, nie ma utartych schematów! Mieszkam w Warszawie od urodzenia i nie rozumiem, czemu wszyscy twierdzą, że jako Warszawianka powinnam być zarozumiała, nadęta itp. Rany boskie, a co to za zasługa, że urodziłam się w stolicy?! W Lublinie byłam i nie zauważyłam specjalnych różnic w charakterach, a i w Warszawie zdarzy się kierowca cham, który zamknie drzwi przed nosem, na pewno jak w każdym mieście. Nie oceniajcie ogółu na podstawie jednostek!!!

Wilk1918

a jak można ogół ocenić inaczej niż na podstawie jednostek ? ;)))) Nie możesz powiedzieć, że ludzie wszędzie są tacy sami (porównaj sobie np. ludzi ze Stanów i z Ukrainy :)) - to głupota ;)

ocenił(a) film na 7
Wilk1918

Mowa o napływowych warszawiakach, a nie rdzennych :)

pchelus

powiem wam szczerze, że na Podlasiu mieszkają nie głupsi ludzie jak w Warsza regiony. Gdyby nie to, Polska wchodnia miała by się dobrze. Poza tym na wschodzie mieszkają bardzo zaradni ludzie. Płace są często na poziomie minimum, a ludzie jakoś przędą. Mają ładne domy, samochody.
To wina państwa, że przez tyle lat nie inwestowano w infrastrukturę. Np. Po Białymstoku jeździ masa ekskluzywnych aut. Kiedyś na wczasach aż się ździwiłem. Porsche 911, Ferrarie testarossa, Dodge Charger i wiele innych. A drogi są fatalne. Czyli o czym to świadczy? Państo w sposób sztuczny zamaża te tereny i całą kasę pompuje w stolicę i wielkopolskę.
wie. Po prostu państwo ubożeje te regiony. Gdyby nie to, Polska wchodnia miała by się dobrze. Poza tym na wschodzie mieszkają bardzo zaradni ludzie. Płace są często na poziomie minimum, a ludzie jakoś przędą. Mają ładne domy, samochody.
To wina państwa, że przez tyle lat nie inwestowano w infrastrukturę. Np. Po Białymstoku jeździ masa ekskluzywnych aut. Kiedyś na wczasach aż się ździwiłem. Porsche 911, Ferrarie testarossa, Dodge Charger i wiele innych. A drogi są fatalne. Czyli o czym to świadczy? Państo w sposób sztuczny zamaża te tereny i całą kasę pompuje w stolicę i wielkopolskę.

weeman86

Niby sensownie piszesz, ale ten post to ci się trochę pokopał.

pchelus

Co ma wspólnego Lublin z filmem? Przecież Kargul i Pawlak przyjechali z "Kresów" a przez nasze tereny tylko przejeżdżali. U nas ludzie spokojni, czasem nawet zdarzy się taka noc, że sąsiad sąsiada nie podpali :P
"Avatar" 10/10 a taka fajna komedia tylko cztery. Zastanów się nad swoim życiem.

ocenił(a) film na 8
pchelus

Jak takie rzeczy Cię drażnią w Lublinie to chyba całe życie spędziłeś poza granicami Polski. Obgadywanie, złośliwość i chamstwo to cechy wrodzone każdego polaka( dobrze, że dużo ludzi jednak umie to powstrzymywać i gdzieś tam w sobie zabić te nawyki)
Poza tym skoro Ty się z takim zachowaniem spotykasz tylko w Lublinie, a ja przez całe moje życie nie zauważyłem żeby lublinianie byli szczególnie chamscy i gorzej wychowani od reszty polaków to może problem jest w Tobie, ale mogę się mylić, w końcu mieszkam w Lublinie dopiero odkąd przyszedłem na świat więc co ja mogę wiedzieć.
Kończąc, po Twojej wypowiedzi wydaje mi się, że jesteś albo kolejnym '' warszawiokiem'' ale wieśniakiem który pierwszy raz spotkał się z dużym miastem...

użytkownik usunięty
pchelus

nieładnie...bardzo nieładnie :) ja jestem z okolic Lublina wiec mnie tutaj obrażasz chłopcze. Nie wiem co ma wspólnego film z lubelszczyzną chyba za bogata masz wyobraznie i brak wiedzy . Jak masz pisac głupoty to nie pisz wcale

ocenił(a) film na 10
pchelus

autor posta przyjechał chyba w lubelskie odwiedzić rodzinę z Warszawy. A że z rodziną to tylko na zdjęciach się dobrze wychodzi, to biedny musiał odreagować.

ocenił(a) film na 6
e-kon03

ja tam jestem z LUBiNA - stolicy miedzi i niczego warszawie nie zazdroszcze... srednie wynagrodzenie jest tu wyzsze niz w warszawie, a miasto nowoczesne i przyjazne mieszkancom, zadbane i bezpieczne, spokojne i kulturalne... w KGHM srednie zarobki 9300 brutto.. warszawiacy moga sobie o takich zarobkach pomarzyc... a przejechac z jednej strony na druga to 2godziny a u mnie w 2 godziny to 5x objade cale miasto.... pozdrawiam warszawiakow

ocenił(a) film na 10
efc_2

Ja jestem z okolic Rzeszowa. Miasto, które się bardzo rozwija i jest także nowoczesne choć mniejsze. Jest najczystszy wielkim miastem w Polsce, nawet na latarniach rosną kwiatki itp. Zarobki owszem nie są na podkarpaciu największe, ale jestem z mojego regionu dumny i wszelkie zagrania w stylu autora tematu denerwują mnie niesamowicie. Pozdrawiam... wszystkich Polaków.

pchelus

Ja jestem z okolic Lublina, i nie wiem czemu miał służyć twój post. Takich ludzi można spotkać wszędzie, nie jest to typowa cecha tego miasta." Kierowcy autobusu, który patrzą i czekają aż dobiegniesz na 5m od niego i ruszają zanim zdążysz wsiąść" - naprawdę nie wiem dlaczego tak wnioskujesz...

ocenił(a) film na 8
remy_rachel

Jestem Lubelakiem z dziada pradziada od kilku pokoleń. Nie chcę bronić na siłę mojego miasta, jet tutaj dużo tzw Wieśniaków którzy sprzedali ziemie i przyjechali do miasta, ba nawet duża cześć dzielnic jest zamieszkana przez takie osoby. Jednak ich potomkowie i następne pokolenia powoli wyzbywają się chamskich zachowań. Zresztą Ci którzy teraz przenoszą się do Lublina ze wsi są jak najbardziej normalni i daleko im od zawiści, obgadywania, chamstwa itp. Największym chamstwem i perfidią w podgryzaniu i zawiści są teraz najczęściej studenci i uczniowie którzy mieszkają w mieście a pochodzą z innych terenów, a jest ich u nas 1/5 mieszkańców Lublina. Wystarczy przejść się po miasteczku akademickim niekoniecznie w okresie Juwenali bądź innych imprez, wystarczy podczas zwykłego roku akademickiego. Syf, darcie ryja w środku nocy, chlanie/rzyganie/szczanie na trawniku przed akademikami. Pełno śmieci i potłuczonych butelek, wyrzucanie śmieci za okno. W samych akademikach jak bywam to mam wrażenie że jestem w Zoo w pawilonie z małpami. W pracy najgorsze świnie to zazwyczaj studenci którzy potrafią bezczelnie donosić na kolegów w pracy, zero jakichkolwiek zachowanych norm społecznych. Podejrzewam że bierze się to że tu mają w końcu anonimowość i brak bata rodzicielskiego nad tyłkiem. Kilka razy wynajmowałem stancję studentom z KULu i UMCSu i ci z UMCSu są odrobinę lepsi i bardziej wychowani. KUL to już całkiem wieś zabita dechami, z całym szacunkiem do wsi bo takową też znam i wiem że mieszkają tam normalni i fajni ludzie. Nie mam wyrzutów sumienia kiedy widzę następną rozróbę z pierwszoroczniakami którzy pochlali na imprezie i robią oborę a następnie dostają od ochrony baty. Taki jest teraz Lublin, zapchany gówniarzami którzy daleko od domu mogą się w końcu wyszaleć i pokazać chamstwo oraz być sk...ynami w całej okazałości. Na szczęście są też i tacy studenci którzy przyjechali tu by zdobyć wykształcenie i bardzo się asymilują z życiem kulturalnym i sportowym Lublina, potrafią się zachować i dać coś od siebie temu miastu. Dlatego nie dziwcie się jeżeli wielu mieszkańców Lublina może się zachować momentami chamsko w stosunku do studenta. Po nieprzespanych kilku nocach podczas których nawaleni i naćpani studenci na stancji piętro wyżej robią taki hałas że ciężko mi się ogląda nawet filmy sam mam ochotę zrobić każdemu przypadkowemu studenciakowi na złość.

użytkownik usunięty
Kalisznikow

Wy wszyscy jesteście po jednych pieniądzach,Polaczki że wschodu,nieważne czy z miasta czy ze wsi.Zbyt dobrze was poznałam i zbyt wiele od was wycierpiałam.Gińcie.

użytkownik usunięty
pchelus

Poniższe komentarze oburzonych kilkoma słowami prawdy na swój temat tylko potwierdzają stereotyp agresywnego,zawistnego,wrednego,prymitywnego,żyjącego plotkami i podłego Polaczka ze wschodu Polski haha.Ja stamtąd uciekłam po tym co zrobili mi i mojej rodzinie,bo nigdy nie pasowaliśmy tam mentalnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones