PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9216}
7,2 608
ocen
7,2 10 1 608
Roman i Magda
powrót do forum filmu Roman i Magda

Dobry, bo ciekawie ukazuje sprawy małżeńskie. Podobała mi się muzyka, klimat PRL, coś jak w filmie "Przypadek".

Słaby, bo dorosłość i dojrzałość bohaterów, klasycznie dla kina PRL, jest mierzona ilością wypalonych papierosów i średnicą szkieł w okularach. I do tego ten seks, towar tak boleśnie reglamentowany za komuny - gdy już jakiś reżyser zbierał się na odwagę, żeby go polskiemu widzowi pokazać, to - tak odbieram - zwykle szedł po bandzie, albo przeładowując element cielesności, albo pchając nagość w każdą szparę. "Roman i Magda" może nie taplają się seksualnie, ale ja przynajmniej miałem wrażenie, że ten temat jest tu wpychany na siłę.

Pan Seweryn zagrał typowy dla siebie - a w każdym razie częsty - profil faceta. Podobny, jak w "Przejściu podziemnym".

Sposób opowiedzenia tej historii skojarzył mi się z filmem "Wyjazd służbowy" - ja lubię.

Na pełną dyszkę film zdecydowanie za słaby, ale uważam, że ocena poniżej siedmiu, byłaby potwarzą dla doskonałej gry aktorów, kreujących wiodące postaci.

Ogólnie nie cierpię filmów psychologicznych, czy to naszych, czy obcych, a "Romana i Magdę" obejrzałem z zainteresowaniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones